Сільськогосподарські землі в системі Прозорро

З першого липня фермери матимуть право вільно не тільки отримати в спадок с/г угіддя, а й купувати їх на чесних умовах. Але для цього площа повинна бути до 100 га. Для бізнес структур вона буде до 10 000 га, але по закінченні 2,5 років.

Зрозуміло мова йде про земельні паї. Як зазначено в Законі № 2195 державної території поки схвалені тільки для оренди. Система онлайн торгів Prozorro.Sale буде оформляти дані процедури.

Аукціони по землі – особливості процедури на Prozorro.Sale Істотним етапом економічного процвітання України є початок роботи земельних аукціонів, адже українські с/г угіддя рівні понад 60% від усієї території країни. На свій розсуд розпоряджатися своїм майном власником землі не могли двадцять років. Вони не вправі були не тільки підписувати договори купівлі-продажу, а й обмінювати землі або використовувати їх в ролі банківської застави. Відсутність таких можливостей призвели до загострення ситуації в агросекторі.

Вже почалися земельні аукціони в Україні 

Нещодавно прийнятий законодавчий акт про електронні аукціонах по землі остаточно приступив до роботи з 01 липня 2021 року. Не один десяток років українці чекали таких змін. Воно відкриває нові перспективи і для фермерів, і для великих виробництв агропродукції.

До безрадісним явищ привело відсутність ринку землі – зниження прогнозованих цін на аграрні землі, а також на їх оренду. В інтернет-форматі в системі Prozorro.Sale можна буде оформити ту саму оренду. Але тільки на ділянки знаходяться в майновому активі держави. До початку липня в Держгеокадастре проходять такі торги.

Земельні онлайн торги на майданчиках системи Prozorro.Sale

Небагато часу пройшло з тих пір, як був прийнятий Закон № 2195, в якому зазначено виставлення лотів на торги по землі в інтернет форматі, а значить в системі Прозорро.Продажі. Це відноситься не тільки до продажу приватних ділянок, а й права на оренду державних площ. Цей законопроект підтримали 272 народних обранця.

Вже давно проводяться через торги на спеціальних майданчиках, таких як Українська універсальна біржа різні активи державної комунальної власності. Економічна ефективність продажів і доступність дотримується таким способом. Інформація про торги на УУБ є на сайті https://www.uub.com.ua/rus/prozorro/perspektivni-rinki/zemelni-dilyanki/

За неповні 5 років діяльності системи Prozorro.Sale на її майданчиках з офіційним дозволом здійснилося 374 000 торгів, в яких брали участь понад 34 000 чоловік. А прибуток від них в поступила до бюджетів різних рівнів і склала суму в 39 млрд. грн.